Podaruj swojemu dziecku

profesjonalną edukację

dołącz do nas

Nasza edukacja

jest doskonałą okazją dla Twojego dziecka

Dołącz do nas

Nasz program

może ukształtować geniusza

Dołącz do nas

Najlepsi nauczyciele

dla Twojego dziecka

Dołącz do nas

Pracujemy

codziennie dla Ciebie

Dołącz do nas

Organizacja

CZAS PRACY PRZEDSZKOLA

organizacja-II

Przedszkole Nasza Lokomotywa czynne jest przez cały rok kalendarzowy, również w wakacje (z wyjątkiem zaplanowanej przerwy), od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.00 – 18.00.
W Wigilię oraz Sylwestra przedszkole czynne jest w godzinach 7.00 – 14.00.
Przedszkole nieczynne jest 2 maja i w piątek przypadający po „Bożym Ciele” oraz przez dwa pierwsze tygodnie sierpnia.

ILOŚĆ DZIECI W GRUPIE

Każda grupa przedszkolaków liczy od 10 do 17 dzieci.
W naszym przedszkolu dzieci podzielone są na grupy wiekowe zgodne z rocznikiem urodzenia .
Mała, optymalna liczba dzieci w grupie zapewnia im właściwy rozwój społeczny, możliwość nawiązania bliższych przyjaźni, indywidualne podejście nauczyciela do każdego dziecka oraz odpowiednie przygotowanie do szkoły.
Przedszkole posiada 60 miejsc .

ORGANIZACJA PRZESTRZENI

Budynek przedszkola wyposażony jest w:

  • Sorganizacja-IIIALĘ EDUKACYJNĄ
  • SALĘ ZABAW wypełnioną zabawkami i podzieloną na kąciki tematyczne
  • piękną , dużą i bezpieczną SALĘ SPORTOWĄ
  • SALĘ DO ZAJĘĆ PLASTYCZNYCH
  • CZYTELNIĘ
  • JADALNIĘ
  • SZATNIĘ DLA DZIECI
  • ŁAZIENKI PRZY KAŻDEJ SALI

Podział tematyczny sal sprzyja lepszemu rozwojowi dziecka, orientacji w przestrzeni, uczy odpowiedzialności za wszystkie elementy znajdujące się w przedszkolu, a nie tylko w jednym pomieszczeniu.

Dzięki sali sportowej i plastycznej mamy możliwość prowadzenia większej liczby zajęć profilowanych. Sala zabaw daje możliwość korzystania przez dzieci ze wszystkich zabawek dostępnych w przedszkolu według ich upodobań i potrzeb rozwojowych, w czytelni dzieci mogą czytać książki , grać w gry, wyciszać się i odpoczywać na miękkich poduchach.

W sali edukacyjnej zgromadzone są wszystkie pomoce do zajęć dydaktycznych.

Podczas całego dnia dzieci maja możliwość spędzenia czasu w każdej sali , adekwatnie do zaplanowanych zajęć, dzięki czemu nie nudzą się, lepiej poznają rozkład całej przestrzeni wokół siebie, czują się bardziej bezpieczne w przedszkolu, podobnie jak w domu gdzie dobrze znają każdy kącik.

Kładziemy nacisk na to ,żeby codziennie przekazywać rodzicom rzetelną informację o dzieciach. Każdy rodzic przyprowadza i odbiera swoje dziecko bezpośrednio z sali, dzięki temu może codziennie spotkać się z wychowawcą.

Odbierając swoją pociechę z przedszkola, może sprawdzić wiszące w jadalni „listy posiłkowe”, zobaczyć czy maluch zjadł posiłek i w jakiej ilości.

POOBIEDNI ODPOCZYNEK

Organizacja-I

Najmłodsze grupy i dzieci które potrzebują snu w ciągu dnia „leżakują” w sali zabaw, do której przylega schowek na leżaczki i półeczki na pościel dla każdego dziecka. Starsze dzieci w tym czasie odpoczywają w czytelni lub sali edukacyjnej. Relaks odbywa się w godzinach od 12.00 – 15.00 .

Dzieci, które nie potrzebują snu mogą w tym czasie rysować, bawić się układankami lub słuchać bajek.

WSPÓŁPRACA Z RODZICAMI

Organizujemy zajęcia pokazowe , a także zebrania rodziców i spotkania z wychowawcami poszczególnych grup.

Wydajemy także miesięczną gazetkę przedszkolną pt. „Dokąd zmierza Nasza Lokomotywa”.

Można tam znaleźć między innymi, plan wydarzeń na dany miesiąc, kalendarz urodzin naszych przedszkolaków, krótki reportaż z tego co już się wydarzyło, plan działań dydaktycznych dla każdej grupy na najbliższe tygodnie i najbardziej poczytną rubrykę, czyli śmieszne powiedzonka naszych dzieci.

Nasze przedszkole jest otwarte dla Rodzica , zawsze na miejscu jest dyrektor bądź właściciele, a nauczyciele i personel przedszkola zawsze życzliwy i chętny do pomocy zarówno dzieciom jak i ich rodzicom.