Podaruj swojemu dziecku

profesjonalną edukację

dołącz do nas

Nasza edukacja

jest doskonałą okazją dla Twojego dziecka

Dołącz do nas

Nasz program

może ukształtować geniusza

Dołącz do nas

Najlepsi nauczyciele

dla Twojego dziecka

Dołącz do nas

Pracujemy

codziennie dla Ciebie

Dołącz do nas

Plac zabaw

plac-I

W Naszej Lokomotywie bardzo dużą wagę przywiązujemy do tego, aby dzieci jak najwięcej czasu spędzały na świeżym powietrzu.
Wraz z rodzicami dbamy o to,aby nasze przedszkolaki ubrane były adekwatnie do pogody i codziennie wychodzimy z nimi na dwór. Organizujemy im nie tylko aktywne zabawy, ale także zajęcia dydaktyczne, sportowe, spacery po lesie, wycieczki rowerowe.

Nasze przedszkole wyposażone jest w dwa,  ogrodzone place zabaw; mały i duży, o łącznej powierzchni 1500 mkw. Cały teren wokół budynku przylega bezpośrednio do lasu. Na naszej działce rosną piękne sosny   i brzozy, które dzieci często wykorzystują do  aranżacji swoich zabaw, a w letnie i upalne dni dają cień, umożliwiając nam długie przebywanie z dziećmi na podwórku.

plac-IIPrzedszkolaki mogą wybrać różne formy aktywności: zabawa w piaskownicy, huśtanie na huśtawkach, wchodzenie na równoważnię, zjeżdżanie ze zjeżdżalni, skakanie na trampolinie, rowerki biegowe  lub uczestniczyć w grach i zabawach ruchowych.

Takie formy aktywności rozwijają sferę emocjonalną, poszerzają doświadczenia maluchów, kształtują pomysłowość i wyobraźnię. Nauczyciele inspirują zabawy  poprzez podawanie pomysłów, sugestii i udostępniają potrzebne akcesoria gimnastyczne.